+90 530 223 01 88 info@mustafabayram.net

Hakkımda

Mustafa Bayram Kimdir

Mustafa Bayram Kimdiir Altınkare Dernek fotoğraf eğitmeni Altınkare Ajans Sahibi Doğa ve portre fotoğrafçısı Kişiye özel çekimlerinizi için ulaşın

1984 yılında Çorum’un Bayat ilçesinde dünyaya geldim. Eğitimime burada başladım. Ankara Üniversitesi’nde Diş Protez Teknolojisi okudum. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi’nde Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümüne devam ettim. Yaşamıma Ankara’da devam ediyorum.

Fotoğrafla 1998 yılında tanıştım. İlk makinam filmli ve kocaman bir tepe flaşı vardı. Taşımakta zorlanıyordum. Fotoğraf eğitimimi 2009 yılında aldım. Bununla beraber fotoğrafçılıkta kendimi geliştirmeye karar verdim. Tüm enerjimi çekimlere ayırdım. Fotoğraf tekniklerini keşfettikçe daha fazla çekim yapıyor ve üzerine daha fazla düşünüyordum. İlk günden itibaren eğitim verme odaklı oldum. 2011 yılında sokaklarda ücretsiz eğitim vermeye başladım. Ankara sokaklarında oldukça başarılı işlere imza attım. Bu amaçla Altınkare Fotoğrafçılık kulübü adı altında Ücretsiz verdiğim dersler dilden dile dolaştı. Eğitim günlerimi sabırsızlıkla bekleyen öğrencilerim oldu. Altınkare ailesi büyüdü ve sokaklara sığmaz hale geldi. Artık bunu amatör ruhla devam etmeyeceğini düşündük ve 2017 yılında resmi derneğimizi faaliyete geçirdik.

Derneğimiz, fotoğraf ve sinemayı merkezine alarak sanata katkı sağlayacak her türlü etkinlikte bulunmaya çalışıyor. Ayrıca geziler düzenleyerek Türkiye’nin en güzel noktalarına gitmeye çalışıyoruz.

Ve 2018 yılında Altınkare Dijital Reklam Ajans Tic.Ltd.Ştş. kurdum.

Şirketimiz; Web tasarım hizmetleri, Prodüksiyon ve fotoğrafçılık hizmetleri, Moda çekimleri, katalog çekimleri, ürün çekimleri Marka geliştirme ve kurumsal kimlik çalışmaları, Sosyal medya yönetimi ve danışmalığı Hizmetleri yapmaktadır.

Birçok büyük marka ile çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz.

Fotoğrafçılık hikâyem

1984 Çorum’un Bayat ilçesinde doğdum. Fotoğraf merakım küçüklüğümden beri resim çizmeyi çok sevmemden ileri geliyor. Fakat Doğa ve insanlar bana çizdiklerimden ve çizebileceklerimden daha güzel manzaralara, duygulara sahip olduğunu gösterdi ve ilk fotoğraf makinemi böylelikle 1998 yılında aldım.

İlk makinam

Çok iyi hatırlıyorum filmli ve kocaman bir tepe flaşı vardı taşımakta zorlanıyordum. O sıralar eğitimim yoktu, öyle kendimce çekimler yapardım.

2009 yılında DSLR bir makine aldıktan sonra eğitim almaya başladım ve fotoğraf sanatı bende bir tutku haline dönüştü.

Amacım

lk günden itibaren amacım “iyi fotoğraf çekmek değil iyi fotoğrafçılar yetiştirmek oldu hep. 

2011 yılında Altınkare adı altında bir topluluk oluşturmaya başladım ücretsiz eğitimler vererek hem kendimi geliştirip hem de bilgilerimi paylaştım.

 

 

Mustafa Bayram Kimdiir Altınkare Dernek fotoğraf eğitmeni Altınkare Ajans Sahibi Doğa ve portre fotoğrafçısı Kişiye özel çekimlerinizi için ulaşın

Doğa her şeydir

Ekipmansız asla dışarı çıkmam. Fotoğraf nefes almak gibidir benim için. Çocukluğumdan beri koleksiyoncu birisiydim, en sevdiğim oyuncakları, yaptığım resimleri, gördüğüm farklı taşları bile özenle saklardım. 

Güzelliklerin hep korunması gerektiğini düşünürdüm. Doğa ise saklanamayacak kadar dinamik, elde edilemeyecek kadar kudretli. 

 

Doğa cömerttir

Fakat fotoğraflamak öyle bir mucize ki, bize gelmiş geçmiş en paha biçilemez koleksiyonu sunuyor; doğayı, gördüğümüz, güzellikleri, çocukların masumiyetini, yaşlıların yüzündeki ifadelerini zamanın durmasını istediğimiz anlarımızı fotoğraflayarak sonsuz kılabiliyoruz. 

 

Söz yetmedi

Yıllarca sözle anlatmak istedim bakıp gördüklerimi… Söz, kimi zaman kibirliydi, mesafeliydi; kimi zaman beceriksiz, kifayetsiz; kimi zaman baskıcı, dediğim dedikti. 

Mevlana ne kadar doğru söylemiş: “ Gözün bir an içinde gördüğünü dil yıllarca söylese anlatamaz.” 

 

Mustafa Bayram Kimdiir Altınkare Dernek fotoğraf eğitmeni Altınkare Ajans Sahibi Doğa ve portre fotoğrafçısı Kişiye özel çekimlerinizi için ulaşın

Tutkum

Anlatamadı da… Gözün gördüğü, başka bir fotoğraf karesi oldu, kalbin gördüğünü anlattı. İşte fotoğraf tutkumun temeli buna dayanır. Portre ve doğa fotoğrafçısıyım.

Altınkare Dernek

2017 yılında Altınkare Fotoğrafçılık ve Sinema Kulübü Derneğini resmi olarak kurduk. Eğitimler, geziler, söyleşiler üzerine aktif olarak devam ediyoruz. 

81 ilde Fotokamp

Şu anda ise uzun zamandır üzerinde çalıştığım ve büyük hayalim olan “81 ilde Fotoğraf Kampı” sloganı ile bütün illerde eğitim vermeye başladık.

81 İlde Fotoğraf Kampı projemin ilk ayağı olan Ankara eğitimimden kısa bir sahne. Siz de ilinizde yapılacak olan eğitimlere katılmak için bana ulaşabilirsiniz.

Pin It on Pinterest